Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

streda, 26 jún 2019 09:00

Aj v speve sme TOP

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Naši speváci sú na speváckych súťažiach každoročne mimoriadne úspešní. O tom, že im to spieva naozaj dobre, svedčia aj ich tohtoročné úspechy.

Najprv to bolo vystúpenie na koncerte festivalu rusínskej piesne Spevy môjho rodu, na ktorom účinkovalo niekoľko našich žiakov - Simon Horvat 2.B, Samuel Horvat  5.A, Ema Švigarová 6.A, Nina Adameková 7.C, Lucia Kožinová 8.B, Viktória Murmaková 8.B a Sára Sokolovičová 8.B. Na tento festival postúpili po výberovom kole v minulom školskom roku, ktorého sa zúčastnilo viac ako 80 spevákov. V rámci festivalu sa predstavili na štyroch výchovných koncertoch v Humennom a Medzilaborciach.

          Ďalšou súťažou, ktorá láka v našej škole čoraz viac spevákov, bola súťaž Slávik Slovenska.           V školskom kole súťažilo v troch kategóriách 43 spevákov. Na okres si postup vyspievali Nela Adameková 2.B, Samuel Horvat 5.A a Vanesa Kuľusová 9.B. Krásne 2.miesto si z okresného kola priniesol Samuel Horvat.

          Zo struny na strunu je názov súťažnej prehliadky, v ktorej sú speváci hodnotení odbornou trojčlennou porotou, ktorá vyberá účinkujúcich na festivaly Spevy môjho rodu a Zemplin špiva. Naša škola vyslala na súťaž najpočetnejšiu skupinu (14 žiakov) a jej každý spevák postúpil aspoň na jeden zo spomínaných festivalov, ktoré sa uskutočnia v budúcom školskom roku. Na festivale Spevy môjho rodu budú účinkovať: Nela Adameková 2.B, Simon Horvat 2.B, Samuel Horvat 5.A, Ema Švigarová 6.A, Nina Adameková 7.C,Lucia Kožinová 8.B, Júlia Čopanová 5.A,  Tereza Kovalčíková 3.B, Viktória Murmaková 8.B a Sára Sokolovičová 8.B.

Na festivale Zemplin špiva sa predstavia: Nela Adameková 2.B, Simon Horvat 2.B, Samuel Horvat 5.A, Ema Švigarová 6.A, Nina Adameková 7.C, Lucia Kožinová 8.B, Hana Procházková 6.A, Katarína Procházková 2.B,Viktória Grundzová 4.D, Slávka Hirková 4.B, Eva Slaninková 3.D.

          Poslednou tohtoročnou speváckou súťažou v tomto školskom roku bola Juniáda. Je to netradičná súťaž v speve ľudových piesní, v ktorej však nesúťažia jednotlivci, ale družstvá.  Svoje spevácke zručnosti si medzi sebou zmerali 4-členné družstvá humenských škôl. Naše tri skupiny si vyspievali top umiestnenia:

1.skupina: Nela Adameková 2.B, Katarína Procházková 2.B, Tereza Kovalčíková 3.B,                      Eva Slaninková 3.D - zlaté pásmo

2.skupina: Nina Adameková 7.C, Ema Švigarová 6.A, Hana Procházková 6.A, Viktória Cerulová 9.B - strieborné pásmo

3.skupina: Simon Horvat 2.B, Samuel Horvat 5.A, Júlia Čopanová 5.A, Vanesa Kuľusová 9.B - zlaté pásmo a absolútni víťazi súťaže -laureáti

V rámci tejto súťaže bol za najlepšieho speváka školy vyhlásený Samuel Horvat.

Všetkým našim spevákom ďakujeme, že svojím spevom robia radosť všetkým okolo a že úspešne reprezentujú svoju školu. A speváčkam - deviatačkám z 9.B - Vanese Kuľusovej, Viktórii Cerulovej, Emme Miklošovej a Michaele Drugovej ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy  a prajeme im, nech sa im  v speve i v živote naďalej  darí.

 

 

Prečítané 1705 krát