Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

sobota, 21 máj 2022 09:23

Mobilita Portugalsko - Deň 4

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Štvrtý deň projektovej mobility strávili naši žiaci opäť v portugalskej škole. V dopoludňajších hodinách absolvovali hodinu výtvarnej výchovy, kde sa pod vedením portugalských učiteľov výtvarnej výchovy spolupodieľali na umeleckom vyjadrení svojho práva na názor.

Poster zložený z viacerých dielov maľovaných na plátno je od včera súčasťou vstupnej haly portugalskej školy. V popoludňajších hodinách sa medzinárodné tímy rozptýlili po všetkých priestoroch školy, aby mohli spolu dokončiť najdôležitejší výstup mobility - digitálne príbehy o práve na vyjadrenie názoru.

Čas pred večernou slávnosťou žiaci ešte využili v učebni informatiky na vyplnenie elektronického dotazníka, ktorý projektový tím učiteľov využíva na hodnotenie priebehu celej mobility.

Keďže sme si pred príchodom do partnerskej školy naštudovali zaujímavosti blízkeho okolia, zistili sme že neďaleko školy sa nachádza zaujímavé múzeum miestneho klubu majiteľov historických vozidiel. Portugalskí kolegovia našim žiakom umožnili vzhliadnuť túto súkromnú zbierku asi stovky unikátnych automobilov, a tak sme sa pešo s naším chlapčenským projektovým tímom ešte vybrali na jednu rýchlu exkurziu, ktorá bola pochopiteľne pre chlapcov asi tým najzaujímavejším múzeom, v akom doteraz boli...

Prečítané 266 krát