Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 27 máj 2024 19:21

Skupinová mobilita Erasmus+ LITVA - deň prvý

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Tento týždeň sme úspešne začali skupinovú mobilitu žiakov v litovskom meste Klaipėda. Spoločným cieľom našej školy a Klaipėda Gedminų progymnazija je vytvoriť online verziu časopisu, ktorý mapuje projektové aktivity zamerané na rovesnícke vyučovanie s využitím koncepcie STREAM.

Dnešný deň naši žiaci začali prehliadkou hosťujúcej školy, nasledovala zoznamovačka, prezentácia vzdelávacích videí, založenie spoločnej redakcie a rozdelenie pracovných úloh. Súčasťou dňa bola návšteva tretieho najstaršieho majáka na pobreží Baltského mora a outdorové aktivity na pláži. Vo večerných hodinách sa žiaci zúčastnili workshopu, ktorý bol zameraný na prezentáciu historických symbolov Litvy a Klaipėdy - žiaci mali možnosť vytvoriť si vlastné tričká s týmito motívmi. Všetky tieto zážitky a skúsenosti budú počas týždňa spracované do podoby žurnalistických textov prostredníctvom aplikácie Canva.

Prečítané 151 krát