Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 14 máj 2024 19:26

#Slovakczechcooperation - Trutnov

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnešné ranné slnečné lúče boli predzvesťou nádherného mobilitného dňa v Trutnove. Slovenskí žiaci v hosťujúcej škole predstavili ústrednú tému projektu, ktorou je začlenenie metódy STEM do vyučovacieho procesu a poukázanie na jej pozitívnu stránku. Naši žiaci ju pretavili do konkrétnych hodín pre žiakov štvrtého ročníka.

Po úvodnom kvíze v aplikácii Kahoot!, kde súťaživosť žiakov bola priam nákazlivá a radosť z víťazstva o to väčšia, im naši žiaci ukázali pomôcku na premenu jednotiek dĺžky. Následne si žiaci v milionárovi overili svoje matematické vedomosti a paralelne v plnej miere využili svoje digitálne zručnosti. Odmenou im bola miliónová výhra. Nakoľko sme boli pri výklade úspešní, sme si overili prostredníctvom krátkeho hodnotiaceho hárku, ktorý mali naši žiaci vopred pripravený a preložený do češtiny. Napriek tomu, že čeština je veľmi zrozumiteľný jazyk pre nás Slovákov, bolo zaujímavé, ako sa naši žiaci zdokonalili aj v tejto jazykovej zručnosti. Predsa len obdobie, kedy sme rástli my v česko-slovenskom objatí je už dávno preč a pre nich to bola teda celkom dobrá výzva. Túto ich zručnosť ocenili aj žiaci hosťujúcej školy, a to pozitívnym hodnotením v hodnotiacom hárku. Celkovo bolo hodnotenie dnešných aktivít kladné, ale najväčšou odmenou pre nás sú v hodnotení vety, že ich hodiny s nami bavia, a že sa na nich veľmi tešia. Po výbornom školskom obede naše kroky viedli za literárnym umením. Externou úlohou našich žiakov pred príchodom na mobilitu bolo pozrieť si film alebo prečítať knihu Babička. Veľmi známe česko-slovenské dielo z dielne Boženy Němcovej v obsadení s milovanou babičkou poznajú mnohí priaznivci filmového, ale aj literárneho sveta. Vybrali sme sa preto aj my po stopách do Babičkinho údolia pozrieť si zámok Ratibořice, starý mlyn, splav, lovecký pavilón, babičkine súsošie s vnúčatami a okolie, v ktorom sa dej odohrával. Samotné údolie má 15 zastavení a žiaci si pri každom z nich mohli naskenovať QR kód. Dozvedeli sa tak prostredníctvom tejto aplikácie viac o tomto príbehu. Celé popoludnie boli vystavení skupinovému vyučovaniu, pri ktorom si uvedomili dôležitosť akceptácie a vzájomného počúvania sa. Outdoorové aktivity nie sú len o hre, pretože každá z nich má aj edukatívny charakter. Tá naša sa nám dnes naozaj vydarila. Cieľ splnený na 120 %.

Prečítané 108 krát