Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 19 marec 2024 19:53

#Erasmuslife v Trutnove

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Po včerajšom úspešnom odštartovaní mobility naši žiaci s radosťou vykročili do druhého dňa. Deň začal fantastickými raňajkami, ktoré nám dodali energiu na dlhý študijno-zábavný deň.

Úvodná motivácia spočívala v rozoznávaní rovinných a priestorových útvarov v aplikácii Learningapps. Následne si žiaci vyskúšali hľadanie geometrických útvarov v rámci svojej triedy, kde sme sa presvedčili o tom, že ich fantázia nemá hraníc. Vyučovanie pokračovalo odprezentovaním novej témy - Telesá a následne si naši piataci overili vedomosti štvrtákov vo vopred pripravenom kvíze v aplikácii Kahoot!. Tá sa stala obľúbenou súťažnou aktivitou počas týchto dní. Radosť a nadšenie zo správnych odpovedí bola osviežujúca. Dnešné vyučovanie sme ukončili formatívnym hodnotením zameraným na danú problematiku formou sebahodnotiacich hárkov, ktoré majú pre nás veľkú výpovednú hodnotu k danej téme.

Po výdatnom obede sme sa vybrali na exkurziu po Trutnove a podvečer sme sa zúčastnili dňa otvorených dverí v hosťujúcej škole, kde sa naši žiaci zapájali do rôznych zaujímavých aktivít ako programovanie VEX, robotika - hry pomocou micro:bitov ako napríklad kameň, papier, nožnice alebo hádzanie kockou. Zaujímavý bol aj stánok s retro vyučovacími pomôckami a keramickými výrobkami či hodina hudobnej výchovy, na ktorej sa naučili hrať pomocou hudobných trubíc. Deň sme ukončili ako vždy výbornou večerou a zhodnotením dnešného dňa formou rozhovoru.

Prečítané 179 krát