Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 18 marec 2024 19:57

Erasmus+ Mobilita žiakov v Trutnove

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Dnes naši žiaci 5.A triedy odštartovali mobilitu na Základnej škole Komenského v Trutnove. Po náročnom nočnom cestovaní dokázali oceniť priestory a potenciál školy, v ktorej budú najbližšie dni vyučovať svojich mladších kamarátov z ČR a veľmi sa na to tešia.

Po úvodnom predstavení sa formou prezentácie a následnej kontrole pozornosti v aplikácii Kahoot! naši žiaci plynule prešli k vyučovaniu matematiky pomocou aplikácie GeoGebra classic. Mladším žiakom sa učenie pomocou tejto aplikácie zdalo zaujímavé a tvorivé. V tejto aplikácii dokážu žiaci veľmi jednoducho poznávať základné geometrické pojmy a rysovať rovinné útvary. Ďalšou aplikáciou na využívanie priestorových geometrických útvarov je Shapes. Táto aplikácia nám pomohla predstaviť žiakom učivo zajtrajšieho dňa, ktorým budú telesá. 

Po chutnom obede v hosťujúcej škole sme sa vybrali na trutnovskú vyhliadku Šibeník k pamätníku odkiaľ sme mali krásny výhľad na Trutnov a zasnežené Krkonoše. Nasledovala prehliadka centra mesta, zaslúžená večera a oddych. Pokračujeme zajtra.

Prečítané 206 krát