Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 13 jún 2022 20:34

Úspech na súťaži MAMUT

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Dňa 3. júna sme sa zúčastnili matematickej súťaže MAMUT, ktorá sa konala po trojročnej prestávke v Košiciach, v priestoroch ZŠ Mateja Lechkého. Tento rok to bol 20. ročník a hneď na prvýkrát si naši žiaci vybojovali veľmi pekné umiestnenia. 

Súťaž MAMUT je matematická súťaž päťčlenných družstiev žiakov 4. - 6. ročníka základných škôl a prímy osemročných gymnázií. Úlohou družstiev je správne vyriešiť čo najviac matematických a logických úloh. Súťaž prebieha zábavno-súťažnou formou a je spojená so športovými hrami. Trvanie súťaže je 120 minút. Úlohy sú rozdelené podľa obťažnosti na 1-bodové (ľahké), 3-bodové (stredné) a 5-bodové (ťažké). Viac info na https://malynar.strom.sk/sk/mamut/pravidla/ .

Úlohy tohto ročníka, ako aj riešenia sú na https://malynar.strom.sk/sk/mamut/ . 

Súťaž organizuje Združenie STROM a Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. V tomto jubilejnom 20. ročníku súťaže si zmeralo nielen svoje matematicko-logické, ale aj fyzické schopnosti 53 päťčlenných družstiev z celého Slovenska. Víťazi si odniesli hodnotné ceny vrátane priamej pozvánky na letné sústredenie korešpondenčného matematického seminára Malynár.

Naša škola zapojila do súťaže dve družstvá, tvorené žiakmi 5. a 6. ročníka. Družstvo s názvom Bystráči (Ilja Morvai 5.B, Daniela Macková 5.C, Samuel Mindák 6.D, Thi Thu Thuy Pham 6.D, Anita Čičáková 6.D) sa umiestnili na výbornom 16. mieste a družstvo Šikovníci (Alex Kriška 5.A, Ján Rusinko 5.A, Laura Mindáková 5.C, Mária Siváková 6.C,  Patrik Jevčák 6.C) si vybojovali 39. miesto spomedzi 53 družstiev. K umiestneniam blahoželáme a veríme, že aj o rok nám bude umožnené byť súčasťou tejto súťaže. 

Zároveň ďakujeme vedeniu školy a SRRZ - RZ pri Základnej škole Dargovských hrdinov, že aj s ich prispením a podporou sme sa mohli zúčastniť tejto súťaže. Poďakovanie patrí aj pani Bc. Michaele Rakovej, členke inkluzívneho tímu našej školy, ktorá tento deň strávila s nami na súťaži a bola nápomocná pri práci so žiakmi so ŠVVP. 

Prečítané 408 krát