Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 27 apríl 2023 12:50

Deň Zeme 2023

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dňa 22. apríla si každoročne pripomíname Deň Zeme. Tento sviatok pripomína ľuďom možnosť prispieť k ochrane životného prostredia a posunúť sa k bližšie k zelenšej planéte.

Žiaci našej školy si tento deň pripomenuli rôznymi aktivitami a jednou z nich bola dobrovoľná akcia, ktorú pripravuje mesto Humenné v čase jarného upratovania – Každé vrece sa ráta. Aj naši žiaci sa prostredníctvom uvedenej výzvy stali „EKOhrdinami“ a pri prechádzke v okolí vyzbierali veľa vriec odpadu. Všetkým žiakom ďakujeme a ďalšou výzvou je to, aby každý deň v roku bol Dňom Zeme. Zároveň pripomíname, že od stredy, 26. apríla 2023 sa začína každoročný zber papiera, ktorý sa stal už tradíciou mesiaca apríl a ochrany lesov. Zber bude trvať do piatku, 28. apríla 2023.

 

Prečítané 344 krát