Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 11 január 2018 22:59

Slávnostné ukončenie projektu Comenius - fotogaléria

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Multilaterálny projekt Comenius - Európske záhrady začala naša škola realizovať v spolupráci so školami vo Francúzsku, v Portugalsku a v Taliansku v roku 2008.

9. júna 2010 sa v areáli zrealizovaných  európskych záhrad uskutočnilo slávnostné ukončenie projektu, ktorý  oficiálne končí 31.júla 2010. Slávnosti sa zúčastnili učitelia, žiaci a rodičia , ktorí spolupracovali pri realizácii cieľov projektu, ale aj zástupcovia asociovaných partnerov projektu a  rodiny pedagógov, lebo aj vďaka nim sa mohli dosiahnuť také výsledky.

Prítomným sa prihovoril  riaditeľ školy Mgr. Miroslav Postihač a poďakoval im za krásny výsledok projektu. Žiakom odovzdala tričká s logom slovenskej záhrady  a šesťčlennému  pedagogickému tímu a zástupcom asociovaných partnerov a rodinným príslušníkom ďakovné listy.
Každá záhrada bola označená vlastným keramickým logom, ktoré našej škole darovala partnerská škola z Recanati v Taliansku. Autorkou loga  slovenskej záhrady je Mgr. Daniela Seňková, učiteľka výtvarnej výchovy a matematiky. Areál bo bol doplnený ukážkami z tvorby Andreja Greca, člena Asociácie priateľov Francúzska na Hornom Zemplíne so sídlom v Humennom. Átrium , v ktorom kvitnú európske záhrady,  zdobí vývesná tabuľa s označením projektu a s múdrou sovou na bidielku a pani Prútiková v náručí s kvetmi  stráži záhradu francúzskej školy.

Vďaka patrí Mestu Humenné, APF na Hornom Zemplíne, CHKO Východné Karpaty, Rodičovskému združeniu a  Školskej jedálni   pri ZŠ, Dargovských hrdinov, Humenné, ale aj všetkým zamestnancom školy.

Mgr. Agnesa Grecová, koordinátorka slovenského tímu

Prečítané 555 krát