sobota, 02 júl 2022 08:55

Žiaci 1.A medzi ocenenými kolektívmi

(1 Hlasovať)

Žiaci 1.A triedy boli úspešní v celoslovenskej čitateľskej súťaži Čítame s Osmijankom a sú medzi ocenenými kolektívmi.

Samotná súťaž začína v októbri a končí v apríli nasledujúceho roka. Do súťaže sa môže zapojiť každý žiak, ktorý má chuť vo voľnom čase čítať knižky a zabávať sa hľadaním odpovede na OSEM literárnych hádaniek. Deti majú možnosť počas šiestich mesiacov spoznať osem vynikajúcich diel slovenských a svetových autorov. Osmijanko v každom ročníku pripravuje pre deti množstvo hlavolamov, hádaniek, krížoviek, ale aj otázky navyše pre výmyselníkov alebo aj začínajúcich autorov.

Žiaci 1.A si na začiatku školského roka s pomocou pani učiteľky zaobstarali súťažné zošity a takmer všetky knihy tohto súťažného ročníka. S riešením úloh začali trošku neskôr, keďže v prvom polroku sa ešte len učili čítať. Napriek tomu všetko stihli a vytvorili pekné dielko v podobe veľkej knižky, v ktorej boli všetky odpovede na súťažné otázky. Osmijanko ich odmenil balíkom plným kníh, drobných darčekov a krásneho diplomu. Opäť máme čo čítať – ďakujeme :-).