piatok, 17 jún 2022 05:01

Prváci prezentovali medzinárodný projekt

(1 Hlasovať)

Žiaci 1.A pracovali počas školského roka na medzinárodnom projekte Just a few friends / Pár přátel stačí mít. Projekt prezentovali pred rodičmi v pondelok, 30.5.2022, v popoludňajších hodinách.

Žiaci predstavili rôzne aktivity projektu, ktoré realizovali počas školského roka a ktoré boli zároveň ich ročníkovými prácami. Spolupracovali s partnerskými školami z Českej republiky a zo Slovenska a ako spolupracovali aj s MŠ. Projekt je zameraný na rozvoj čitateľskej gramotnosti a žiaci prezentovali, ako pracovali s knihou spisovateľa Roalda Dahla - Kámoš obor, ako sa predstavili partnerské tímy, ukázali všetky návrhy loga projektu a jeho vyhodnotenie. Tiež sa pochválili tým, že kreslili vlastnú predstavu podoby kámoša Obra, čítali príbehy, ktoré následne s projektovými partnermi dramatizovali. Prváci tiež ukázali rodičom, aké úlohy si pripravili pre kamarátov k jednotlivým kapitolám knihy. Naučili sa tiež spievať pieseň českého speváka Michala Davida Pár Přátel. Venovali sa aj sviatkom počas šk. roka a jednou z veľmi pekných aktivít pri príležitosti Dňa Zeme bola aj prezentácia lapbookov o zvieratkách. Každý žiak si pripravil nejaké informácie a aktivity o zvieratku, ktoré si vybral. Video nájdete tu: