utorok, 17 máj 2022 21:59

Prváci vytvorili lapbooky

Viete čo je lapbook? Je to tematická kniha, ktorú žiak spracuje. Je to skvelý spôsob, ako spolu v škole strávime čas a zároveň sa učíme. Žiaci 1.A začali pracovať na svojich knižkách približne pred dvomi mesiacmi.

Témami, ktoré žiaci spracovali, boli slová s „ä“, slová s dvojhláskami „ia, ie, iu, ô“, slová s mäkkými slabikami de, te, ne, le, di, ti, ni, li“. Naše lapbooky obsahujú rôzne mini knižôčky, vrecúška, otváracie okienka a iné prvky, čo ich robí pre deti príťažlivými.  Vyrobili sme si ho z obalu na spisy. Ďalšie výkresy sme podľa potreby doplnili a vlepili do obalu lepiacou páskou. A prečo je lapbook taký populárny?

• Je lacný
  • Nezaberá veľa miesta
  • Zvládne ho vyrobiť každý
  • Je originálny a dáva priestor tvorivosti
  • Je motivačný
  • Je reprezentatívny
  • Je to perfektný spôsob triedenia a uchovávania informácií k nejakej téme
  • Podporuje aktívne a zážitkové učenie
  • Rešpektuje rôzne štýly učenia

V týchto dňoch si žiaci pripravujú ďalšie lapbooky na tému Zvieratá.