pondelok, 22 marec 2021 18:08

Beseda online - Marec mesiac knihy

„Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla.“ (citát John Ruskin). Na ich krídlach sa môžeme  preniesť do sveta fantázie, predstavovať si príbehy knižných hrdinov. O svojej vysnívanej práci a láske ku knihám porozprávala deťom z 3.A pani Alexandra Harvanová, majiteľka Kníhkupectva na korze v našom meste na online besede v rámci dištančného vzdelávania.

Marec - mesiac knihy každoročne vypĺňame rôznymi čitateľskými aktivitami. Keďže tentokrát nemôžeme navštíviť Vihorlatskú knižnicu, na hodine čítania sme si vypočuli online- čítanie ľudovej rozprávky TROJRUŹA,  zberateľa Pavla Dobšinského v podaní tety knihovníčky. Aj preto, že 16.marec si pripomíname Deň ľudovej rozprávky. Vihorlatská knižnica v Humennom pripravuje počas celého mesiaca online čítanie 9 ľudových rozprávok P. Dobšinského. V piatok 19. marca sme sa tešili na stretnutie s tetou Saškou, ktorá sa k nám pripojila priamo z Kníhkupectva na korze na online hodinu čítania. Porozpávala nám o svojom štúdiu, o práci vo vydavateľstve Martinus v Košiciach, svojich snoch a samozrejme o svojej terajšej vysnívanej práci v kníhkupectve. Nasledovala zaujímavá beseda, na ktorej sa tretiaci pýtali tety Sašky, čo sa chceli dozvedieť o nej, jej  práci, obľúbených knihách, začiatkoch čítania , čo číta svojim deťom, ale aj to, aké knihy by odporúčala tým, ktorým sa veľmi čítať nechce. Pripravené mali aj úryvky z vlastných kníh, ktoré tete Saške prečítali a vyskúšali ju, či pozná názov knihy a autora. Bol to veľmi vyrovnaný súboj. V závere besedy deti zdieľali svoje výtvarné práce - návrh obálky svojej obľúbenej knihy. Ďakujeme, že si teta Saška našla čas a podelila sa s nami o svoje zážitky. Tento týždeň, vo štvrtok 25. marca privítame na online besede aj p. Zuzanu Švecovú, odbornú pracovníčku Vihorlatskej knižnice a veríme, že to bude znova netradičné a zaujímavé online podujatie v rámci dištančného vzdelávania. Už teraz sa tešíme!