streda, 28 október 2020 15:53

Projekt knižné štipendium

Hlavnou myšlienkou II. ročníka projektu je podporovanie čítania u detí. Jeho trvanie je od  septembra 2020 do júna 2021. Zúčastňuje sa ho viacero detí, ktoré sú podporované priamo kníhkupectvom Na Korze v Humennom, alebo prostredníctvo donora, ktorý si adoptuje svojho čitateľa. Do projektu bol vybraný aj žiak 3.A triedy MICHAEL ADAM DEMČÁK na základe napísanej recenzie na knihu " HROZBY SÚ VŠADE OKOLO NÁS", ktorú prečítal a páčila sa mu.

Ako projekt prebieha?

Každý mesiac si Michael vyberie jednu knihu, ktorú dostane zadarmo z kníhkupectva na Korze, ktorej cena by nemala presiahnuť hodnoru 20 eur. Po prečítaní knihy o nej napíše krátku recenziu, ktorá by mala vyjadrovať Miachaelov názor na knihu, teda mala by obsahovať hodnotenie príbehu, hodnotenie obrazovej stránky, čo sa mu páčilo/ nepáčilo, aký z nej mal pocit...Recenziu je možné doplniť aj vlastnými fotografiami. Michaelovu recenziu ako aj recenzie ostatných desiatich štipendistov uverejnia na webovej stránke kníhkupectva, prípadne úryvok aj na sociálnej sieti a Instagrame.

Michael je veľmi rád, že dostal takúto možnosť a môže sa podeliť o svoje recenzie prečítaných kníh s ostatnými čitateľmi. Momentálne má rozčítanú knihu " Mať tak o koliesko viac" a už teraz sa teší na písanie ďalšej recenzie.

Michaelovu prvú recenziu prečítanej knihy si môžete prečítať aj vy, možno vás inšpiruje k čítaniu.

HROZBY sú všade OKOLO NÁS

Knihu napísal:                  Dávid o´Doherty

Ilustroval:                          Chris Judgea

Milí čitatelia,

moje meno je Michael a napísal som recenziu knihy, ktorá sa volá Hrozby sú všade okolo nás. Tak sa pohodlne usaďte a začíname.

Táto kniha ma zaujala svojim strašidelným názvom Hrozby sú všade okolo nás. Duchovia a strašidlá sú moje hoby už od čias škôlky.

Hrozbológia je najdesivejšia veda všetkých čias a vďaka prečítaniu tejto prvej príručky sa môžete naučiť ako sa stať hrozbológom. Drocent Leon Neón zhrnul všetky svoje poznatky do príručky, ktorá by mala byť povinným čítaním. Každý z nás musí predsa vedieť ako sa vyhnúť všetkých hrozbám a nebezpečenstvám dnešného sveta.

Je to zábavná a veľmi poučná kniha vďaka ktorej  sa naučíte čo je bezpečné v bežnom živote a čo naopak nie je. Je to príručka, ktorá ti poradí ako sa vyhnúť všetkým rizikám na svete. A navyše naučíš sa dorozumievať HROJAKOM (hrozbologickým jazykovým kódom). Po jej prečítaní na konci knihy každého čaká test z hrozbológie a keď ho úspešne zvládnete, môžete sa stať profesionálnym hrozbológom 1. stupňa - tak ako ja.

Kniha ma zaujala od prvej strany a prečítal som ju za 2 dni (čítal som ju aj cez prestávky pod lavicou, lebo som sa od nej nevedel odtrhnúť). Príručka je plná obrázkov, čo ocení aj ten najlenivejší čitateľ na svete. Odporúčam túto knihu každému, kto má obavy zo svojho okolia, vďaka nej sa ich naučí predvídať a bojovať s nimi. Dúfam, že sa čoskoro dočkám druhého dielu príručky, veď hrozby sú všade okolo nás.

Drocent Michael Adam Demčák

Autor recenzie: Michael Adam Demčák, ZŠ Dargovských hrdinov, 8 rokov