Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

streda, 30 september 2020 15:37

Úžasný úspech našich dievčat vo florbale

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Pred 9 mesiacmi - v decembri 2019 - sa rozohrala dievčenská časť celoslovenskej súťaže Floorball SK Liga. Bezchybne ju zvládli dievčatá našej školy, keď vyhrali okresné kolo a postúpili na kraj. Čo nasledovalo v nasledujúcich mesiacoch už vieme. Našťastie organizátor súťaž nezrušil, ale preložil na čas, kedy už bolo možné organizovať športové školské súťaže.

Tak sme sa dočkali pokračovania Floorball SK Ligy v podobe krajského turnaja, organizovaného v meste Sabinov 29.9.2020. Ústretovosť organizátora podčiarkol aj fakt, že povolil štart aj hráčkam, ktoré boli v minulom školskom roku deviatačkami. Takto sa mohli aj naše hráčky, bývalé deviatačky, ešte raz vrátiť do pôvodného tímu a spoločne odohrať ďalší turnaj.

Dokázali sme poskladať v krátkom čase bez nejakej dlhšej prípravy družstvo, ktoré sme vyslali na turnaj do Sabinova. Žreb nás spojil do skupiny B so silnými športovými školami ZŠ Lúčna Vranov nad Topľou a ZŠ Bajkalská Prešov. Ďalšie dve skupiny boli len dvojčlenné /keďže mnohé školy už nevyslali v danom termíne svoje družstvá/.

Výsledky v skupine B:

ZŠ Dargovských hrdinov Humenné - ZŠ Lúčna Vranov nad Topľou 2:0 - G: Pichoňská 2

ZŠ Dargovských hrdinov Humenné - ZŠ Bajkalská Prešov 1:5 - G: Pichoňská 1

V skupine sme obsadili druhé miesto a ako najlepší tím z druhých miest sme postúpili do semifinále proti víťazovi skupiny C ZŠ Sečovská Polianka

Semifinále:

ZŠ Dargovských hrdinov Humenné - ZŠ Sečovská Polianka 2:1 - G: Pichoňská 2

V semifinále sme po polčase prehrávali 0:1. Zápas sme otočili a postúpili do finále, kde sme narazili na ďalšiu športovú súkromnú školu ZŠ DSA Mukačevská Prešov.

Finále:

ZŠ Dargovských hrdinov Humenné - ZŠ DSA Mukačevská Prešov 1:1, na samostatné nájazdy 1:2 - G: Pichoňská 1, samostatný nájazd premenila len Babjaková Sofia.

Finálový zápas predpokladal jednoznačný priebeh v prospech súpera, ale bojovnosť a odhodlanie našich hráčok spravilo zo zápasu drámu s emociámi a vyvrcholením ako sa patrí. Avšak taký je šport a vyhrať môže len jeden. A tak aj druhé miesto je nádherným úspechom, aj keď spadli aj slzičky smútku...keďže celoslovenské finále nám uniklo len tesne.

Získali sme pre našu školu vynikajúce druhé miesto v rámci Prešovského kraja len v druhom roku fungovania florbalu na našej škole spomedzi tímov, kde sa florbalu venujú aktívne niekoľko rokov.

Ďakujem všetkým hráčkam za výkony a prítsup počas celého ročníka, zvlášť bývalým deviatačkám, keď neváhali prísť znovu reprezentovať. Náš tím: Vahovičová Zuzana, Pichoňská Júlia, Babjaková Sofia, Natália Koncová, Jakubová Henrieta, Kopáčová Jana, Bobaľová Barbora, Nováková Marianna. 

Zdroj fotografií: https://www.facebook.com/floorballSKLIGA; vlastné foto.

Prečítané 1639 krát
Viac z tejto kategórie: iBobor vyhodnotenie II. stupeň »