Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 17 február 2020 12:55

Detský Florbal Cup 2019

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Ešte na sklonku minulého školského roka sa na našej škole uskutočnil zaujímavý športový deň. Zišlo sa k nám sedem základných škôl okresu Humenné aby si zmerali svoje majstrovstvo vo florbale. Myšlienka zorganizovať florbalový turnaj sa zapáčila aj Mestu Humenné, ktoré nám na túto akciu pridelilo dotáciu. Spoločne ju financovala aj naša škola.

Detský Florbal Cup 2019 bol určený chlapcom 5.-6. ročníka, ktorí takmer vôbec nedostávajú príležitosť si vyskúšať svoje florbalové zručnosti v skutočných zápasoch, keďže za školy hrávajú len vekovo starší žiaci. Pozvánku prísť si zasúťažiť využilo sedem škôl /ZŠ Hrnčiarska, ZŠ Kudlovská, ZŠ Pugačevova, ZŠ Laborecká, ZŠ SNP 1, CSŠ Humenné, ZŠ Udavské/ plus domáca naša škola. Pre prvé tri družstvá boli zakúpené florbalové trofeje a medaily. Boli pripravené diplomy a každé družstvo dostalo pre každého hráča občerstvenie. 

Hralo sa dvoch skupinách po štyroch. Víťazi skupín sa napokon stretli vo finále, druhí v skupinách zase v boji o 3. miesto. V súboji o 3. miesto nakoniec ZŠ Pugačevova porazila ZŠ Udavské a získala bronzové medaily. FInále bolo zaslúžené pre ZŠ Hrnčiarsku a ZŠ Kudlovskú, ktoré zviedli ozaj dramatický súboj, ktorý vyvrcholil až do samostatných nájazdov, kde viac šťastia mala ZŠ Hrnčiarska a získala tak zlaté medaily. Druhá skončila ZŠ Kudlovská a odniesla si striebro.

Akcia podľa slov jednotlivých kolegov zo škôl považovaná za veľmi vydarenú po všetkých stránkach, športovej aj organizačnej.

Viac vo fotogalérii

Prečítané 1190 krát