Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 23 jún 2022 04:04

“No Backpack Day” aj v našej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

V pondelkové ráno (13.6.) sa nejeden okoloidúci čudoval, keď si naši žiaci cestou do školy svoje učebné pomôcky niesli uložené v rôznych zvláštnych predmetoch, ako sú všelijaké krabice, kufre, klietky pre zvieratká, koše na bielizeň, chlebníky, zásuvky, košíky z mrazničiek, rekesy na fľaše, odpadkové vrecia, obaly na hudobné nástroje, detské kočiare, vedrá, dokonca sa objavila i debna na komunálny odpad, detská vanička či sušiak na bielizeň!

Áno, áno, znie to bláznivo a aj to bláznivé bolo, no malo to hlbší význam. V tento deň, ktorý sa na celom svete označuje ako “No Backapack Day”, sme si zábavnou formou chceli pripomenúť, že nie každý žiak na našej planéte má prístup k vzdelaniu. Že v rôznych kútoch sveta pre školopovinné deti nie je samozrejmosťou vlastniť krásnu školskú tašku a v nej mať každé ráno pripravené učebnice, zošity, štýlový peračník a cool prezúvky. Mnohé deti musia denne dlhé hodiny kráčať pešo do školy a svoje skromné učebné pomôcky si nesú so sebou “iba tak”.

Tak si pozrime, akí kreatívni boli naši žiaci a ich rodičia, ktorí určite boli v mnohých prípadoch dobrými pomocníkmi pri vymýšľaní originálnych školských tašiek. Všetkým ďakujeme.

Prečítané 2321 krát