Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 07 jún 2021 10:19

Čítanie je naša záľuba

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

A je to tu - blíži sa záver školského roka a my 5. A chceme všetkým povedať, že čítanie je naša záľuba.

Čítame radi, pretože si uvedomujeme, že práve čítaním si rozširujeme svoju slovnú zásobu a zároveň prehlbujeme svoje znalosti a vedomosti. Vieme sa vcítiť do hlavnej postavy a prostredníctvom nej vám vyrozprávať jej príbeh. A tak sa našou témou záverečných ročníkových prác stali knižky a ukryté príbehy v nich. Každý z nás prečítal knihu, ktorá ho zaujala v našej školskej knižnici a prostredníctvom prezentácie predstavil túto knihu svojim spolužiakom. Zaujímavé bolo na prezentácii to, že sme si zvolili prezentovanie príbehu v 1. osobe jednotného čísla - čiže sme sa na chvíľočku premenili na hlavnú postavu.
Verte alebo neverte takéto rozrávanie je oveľa zaujímavejšie, pretože vtiahne do príbehu nielen vás ako prezentujúceho ale aj všetkých divákov, ktorí sledujú vašu prezentáciu. Všetkým sa naše prezentácie vydarili a tešíme sa, že môžeme tieto knihy predstaviť aj iným spolužiakom našej školy, ak prejavia o to záujem, a tým by sme ich chceli zmotivovať, aby aj pre nich sa čítanie stalo súčasťou ich života a hlavne záľubou, pretože : ,,Knihy sú najkrajší spôsob zabíjania času. Sú skvelé. Nielenže vám otvárajú bránu k múdrosti a rozširujú vaše obzory, robia nás aj lepšími ľuďmi. "

Prečítané 673 krát