Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 10 máj 2021 22:05

Záverečné hodnotenie školy v programe Zelená škola

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zapojenie našej školy do programu Zelená škola je súčasťou realizácie našich medzinárodných environmentálnych projektov programu Erasmus+, najmä končiaceho projektu "Little steps make a big difference. Together we care for our home."

Realizáciou 7 krokov metodiky Zelenej školy, ktorými sme postupne počas uplynulých troch rokov prechádzali, smerujeme k záverečnému hodnoteniu, ktorého cieľom je zistenie, či naša škola spĺňa kritéria spomínanej metodiky a či spĺňame všetky podmienky zaradenia do svetovej siete ekologických škôl ECO-SCHOOLS. Získanie zelenej vlajky siete eco-schools pre našu školu bude nielen pomyselnou métou naplnenia všetkých čiastkových krokov a úloh, na ktorých naši žiaci pracovali počas obdobia uplynulých troch rokov, ale hlavne vyvrcholením medzinárodnej spolupráce európskych škôl programu Erasmus+, ktoré majú rovnaký cieľ ako my - stať sa súčasťou svetového spoločenstva škôl, ktoré kladú vo svojich vzdelávacích programoch dôraz na environmentálnu výchovu, ekologické myslenie a pozitívny postoj k udržateľnosti rovnováhy nášho životného prostredia.

Hodnotiaca návšteva z organizácie Živica, ktorá zastrešuje medzinárodný program Eco schools na Slovensku na našej škole bude prebiehať začiatkom júna, a tak si pripomeňme naše kroky, ktoré nás viedli k postupnej realizácii programu Zelenej školy.

"7 krokov Zelenej školy" vo formáte .ibooks na stiahnutie tu.

"7 krokov Zelenej školy" vo formáte .pdf na stiahnutie tu.

Prečítané 609 krát