sobota, 05 november 2016 18:43

Ďalšie aktivity v Klube nadaných detí

Prešli dva mesiace od začiatku školského roka a v Klube nadaných detí sme už zrealizovali viacero zaujímavých aktivít, o ktorých Vás priebežne informujeme. Činnosť klubu je rôznorodá - môžete sa o tom presvedčiť aj našej klubovej stránke.

Každý z nás sa rád hrá. Pri hraní hier sa veľa nasmejeme, zabavíme, no častokrát sa aj niečo priučíme, dozvieme. Hranie spoločenských hier navyše podporuje našu kreativitu, zlepšuje pamäť, myslenie, motorické zručnosti, postreh, bystrú úvahu, ale hlavne je nám spolu veselo. Niektoré spoločensko - vzdelávacie a zábavné hry máme aj doma, takže pravidlá už poznáme. V klube sme sa stretli aj s novými hrami, naučili sme sa pravidlá, rozdelili do skupín alebo dvojíc podľa záujmu a hra mohla začať. Tentokrát sme skúsili Tik- Tak - Bum, Scrable, Activity, Príroda v kocke a Šach. Hry nesklamali a už teraz sa tešíme na ďalšie.

Nasledujúce stretnutia boli  hlavne o tvorení, práci s papierom, modelovacou hmotou a prírodninami. Jesenná tvorivá dielňa zaujala všetkých. Z nazbieraných gaštanov, vetvičiek, konárikov a iného prírodného materiálu deti vytvárali pestré jesenné dielka. Tretiaci sa popasovali s modelovacou hmotou a ich postavičky, zvieratká, loptoši boli veľmi vydarené. Štvrtáci zas vymysleli zaujímavé jesenné zátišia z gaštanov, plastelíny a prírodnín. Veď posúďte sami vo fotogalérii.

Tretiačka Ria Karafová nás inšpirovala a na ďalšom stretnutí nás zaujala japonská papierová skladačka ORIGAMI. Ria predviedla a ukázala aj ostatným skladanie labute, kraba a líšky z farebného papiera. Išlo jej to veľmi dobre, ale pochválila aj ostatných, pretože to nebolo až také jednoduché. Všetkým sa takéto skladanie páčilo a určite si to ešte niekedy vyskúšame.