utorok, 29 september 2015 17:49

Naše nadané deti absolvovali logické sústredenie IQáčik

V dňoch 23.  - 25. septembra sa žiaci 2. A a 3.A zúčastnili 3. ročníka logického sústredenia intelektovo nadaných detí na Sigorde -  lokalita Zelený breh pri Prešove. Organizátormi sústredenia boli zakladatelia celoslovenskej  iniciatívy ROZUMIEME NADANÝM y Prešova.

Logické sústredenie IQáčik je jediným podujatím svojho druhu, ktoré je organizované pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním. Prostredníctvom neho si žiaci precvičujú svoje myslenie v úlohách zameraných na logický úsudok, matematický úsudok, priestorový úsudok, ale aj verbálne myslenie. Tohtoročnou novinkou bol čitateľský workshop, výtvarný workshop, anglický workshop, aktivity zamerané na prevenciu šikanovania a agresivity a predstavenie robotickej hračky Wow wee série Mip - jedinečného inteligentného robota. Oddychová časť logického sústredenia spočívala v športových hrách, pestrých večerných aktivitách,  ale aj pobytom na čerstvom vzduchu v podobe prechádzky do blízkeho okolia.

Minilogickou olympiádou  - riešením  úloh zameraných na logický, matematický, priestorový úsudok a verbálne myslenie bolo ukončené tohtoročné logické sústredenie. Žiaci našej školy tak mali jedinečnú príležitosť nadviazať nové priateľstvá so žiakmi z Prešova, spoznať sa bližšie navzájom, zapojiť sa do rôznorodých aktivít blízkych ich veku  a v neposlednom rade rozvíjať svoje nadanie. Poďakovaním za príjemnú atmosféru sme sa rozlúčili s učiteľmi i žiakmi ZŠ na Šmeralovej ulici v Prešove a zároveň pozvali našich nových kamaratátov k nám do Humenného.

Logické sústredenie sa vydarilo, o čom svedčia aj slová našich žiakov . Tu sú niektoré z nich :

Ria Karafová, žiačka 2.A

" Veľmi sa mi páčilo na logickom sústredení. Mali sme filmový večer, na výtvarnej výchove sme robili mandaly, na matematike sme riešili úlohy s násobením, na angličtine sme vytvárali slová. Chodili sme po lese a najviac mi chutili špagety."

Igor Chomča, žiak 2.A

" Bolo mi tam veľmi perfektne. Naučil som sa veľa nových vecí. Najviac mi chutil prvý obed. Zaujalo ma úplne všetko, čo sme robili. A keď sme odchádzali, bolo mi smutno."

Peter Greňo, žiak 2.A

Najviac sa mi páčili súťaže. Na ihrisku bola pirátska loď, bol som v nej. Páčili sa mi aj mandaly a násobilka. Páčila sa mi aj angličtina. A veľmi ma potešilo, že sme mali veľkú izbu."

Sarah Matvijová, žiačka 2.A

Športovali sme, najviac sa mi páčilo skákať cez švihadlo, behať, preskakovať cez prekážky. Išli sme na turistiku, niektorí našli hríb. Večer sme pozerali Snehovú kráľovnú, Mášu a medveďa a Tučniakov z Madagaskaru. mali sme tam aj veľkú loď a hojdačky. Chcela by som tam ešte raz ísť."

IQáčik - Logické sústredenie intelektovo nadaných detí from Ivana Čepová on Vimeo.

Viac z tejto kategórie: Nadané dieťa v rodine a škole »