Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

sobota, 09 apríl 2022 13:44

Čitateľské aktivity

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Vyhodnotenie súťaže Viholatskej knižnice v Humennom" MOJA NAJOBĽÚBENEJŠIA KNIHA"  zameranej na tvorbu "detských ilustrátorov" - žiakov I. stupňa bola zrealizovaná v mesiaci marec, kedy si pripomíname viac ako inokedy dôležitosť knihy a čítania pre deti a dospelých. 

Priestory Vihorlatskej knižnice boli načas skrášlené aj ilustráciami detských kníh, ktoré sa stali obľúbenými medzi štvrtákmi zo 4. A triedy. V konkurencii iných základných škôl Hanka Macková získala pekné 2. miesto za ilustráciu detskej knihy " Môj šťastný život."  Medzi ilustráciami žiakov boli knihy rôznych žánrov, obľúbených spisovateľov pre deti i encyklopédie. Každého baví čítať niečo iné, každý má iné čitateľské schopnosti a podľa toho si môže pre seba vybrať knihu, ktorá mu je po chuti. Po prehliadke iluistrácií obálok kníh nám pani knihovníčka porozprávala zaujímavosti zo sveta literatúry a knižnice, nuž a potom sme si už mohli vypožičať si knihy, ktoré po prečítaní budeme v škole prezentovať a tvoriť recenzie . Ďalšou čitateľskou aktivitou bolo " Čítanie starších mladším". Do našej triedy zavítali siedmaci s knihou " Môj brat je superhrdina". Po prečítaní krátkych ukážok pracovali so štvrtákmi na rôznych úlohách. Túto knihu máme aj v našej triednej knižnici, preto siedmaci nám vnukli myšlienku pokračovať v spoločnom zážitkovom čítaní tejto zábavnej knihy. No a už tradičným sa stalo u nás v triede ranné zážitkové čítanie - tentoraz dočítavame knihu Časovaňa- autor JO NESBO. Odporúčame rozbehnutým čitateľom, ktorí majú radi šialené vynálezy, napätie i humor.  Do čítania priatelia!

Prečítané 444 krát