Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 18 jún 2020 21:29

Čitateľský oriešok - 1. miesta pre žiačky našej školy

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Keď som sa dozvedela, že aj tento rok sa naša škola zapojí do najväčšej celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže „Čitateľský oriešok“, veľmi som sa potešila. Moje nadšenie a radosť sa zdvojnásobili vo chvíli, keď som zistila, že tvárou 6. ročníka je môj najobľúbenejší herec Vladko Kobielsky. Bola som už veľmi netrpezlivá a zvedavá, aké príbehy si pre nás tento rok pripravili.

Niekedy v novembri nám boli z RAABE zaslané príbehy. My tretiaci sme mali „Záhady zmiznutej perly“ a „Superškola“. Tie sme si  s pani učiteľkou spoločne prečítali, potom sme museli správne odpovedať na jednoduché, ale aj trošku zložitejšie otázky, ktoré boli pod jednotlivými príbehmi. Potom bolo našou úlohou vymyslieť hrdinom z oboch príbehov jedno spoločné dobrodružstvo a nakresliť ho na jeden výkres. Keď sme to mali všetci hotové, pani učiteľka ich poslala do Bratislavy.

Do súťaže boli zaradení len tí žiaci, ktorí všetky tieto podmienky splnili. Tento rok sa do súťaže zapojilo vyše 35 000 kresieb a vybrať museli 333 z každého ročníka. Keď som zistila, že môj výkres opäť vybrali, bola som veľmi šťastná a myslela už iba na to, aby som obhájila prvé miesto z minulého roka. Čo sa mi nakoniec aj podarilo. Získala som I. miesto – Ocenenie verejnosti.

Pre pandémiu Covid 19 som si tento rok nemohla prevziať ceny osobne v Zichyho paláci v Bratislave, z čoho som bola trošku smutná a sklamaná. No, vlastne... hlavne z toho, že som sa nestretla s Vladkom Kobielskym. Ale keď mi z Bratislavy prišli ceny kuriérom, tak mi ich babka ani nevládala vyniesť J, pretože to bol taký obrovský balík. Po otvorení balíka, som skoro odpadla! Našla som si v ňom Diplom, notebook aj s príslušenstvom, ruksak na notebook, veľkú knihu Živočíchov, ďalšie 2 knihy, z ktorých som mala veľkú radosť, antistresové omaľovánky, farby, fixy, farebné perá, stavebnicu, puzzle, hodiny, kozmetiku a veľa ďalších drobností.

Som veľmi vďačná pani učiteľke, že nás do tejto súťaže zapojila a RAABE za tieto úžasné ceny. Už teraz sa teším na 7., no pre mňa už posledný ročník, kedy sa budem môcť do tejto skvelej celoslovenskej súťaže zapojiť.

Autorka článku: Ninka Žilinská, 3.A

 

Toľko pekné vyjadrenie víťazky tejto zábavnej čitateľsko-výtvarnej súťaže. Okrem Ninky Žilinskej z 3.A, ktorá získala 1. miesto - Ocenenie verejnosti, získala 1. miesto aj druhá žiačka našej školy, Evka Slaninková zo 4.D. Evka získala krásne 1. miesto – Ocenenie poroty. Žiačky pripravovali p. učiteľky Čepová a Cerulová. Srdečne blahoželáme a tešíme sa, že máme v našej škole také talentované žiačky :-)  Ďakujeme vydavateľstvu RAABE za túto celoslovenskú čitateľsko-výtvarnú súťaž, ktorá rozvíja u žiakov čítanie s porozumením, fantáziu, logické myslenie a podporuje u žiakov pozitívny vzťah ku knihám.

Fotogaléria:

  1. – 4. obrázok Ninka Žilinská, autorka fotografií: Ninka Žilinská, Ivana Čepová
  2. – 12. obrázok: Evka Slaninková, autorka fotografií: Adriana Slaninková

Prečítané 1487 krát