štvrtok, 16 január 2020 19:02

Projekt - Knižné štipendium

Projekt Knižné štipendium vzniklo s cieľom podporiť a motivovať deti, ktoré čítajú. Zastrešuje ho Kníhkupectvo na Korze v Humennom. Do tohto projektu je zapojená aj Lucia Halická, žiačka 2. A triedy našej školy.

Jeho trvanie je od septembra 2019 do júna 2020, teda 10 mesiacov. Tento školský rok je súčasťou projektu 10 detí ( 9 z Humenného a 1 zo Sniny), vo veku od 7 do 14 rokov. Každé dieťa si každý mesiac vyberie knihu podľa vlastného uváženia a dostane ju od kníhkupectva za recenziu, ktorú napíše po jej prečítaní. Recenzia je zverejnená na stránke kníhkupectva . Súčasťou projektu sú aj spoločné stretnutia štipendistov, kde sa vedú rozhovory o knihách, o písaní recenzií a podobne. Lucka je spomedzi všetkých štipendistov najmladšia, no napriek tomu už napísala niekoľko recenzií, má záujem čítať a podeliť sa o svoje čitateľské zážitky s ostatnými. Knihy má veľmi rada a aj v triede patrí medzi najlepších čitateľov. Preto ju podporujeme, držíme palce a nech láska ku knihám i čítaniu jej zostane ešte veľmi dlho.

Prečítajte si jednu z Luckiných recenzií na: