Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 17 február 2022 05:02

Šaliansky Maťko

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Súťaž v prednese povestí Šaliansky Maťko má na Slovensku už dlhoročnú tradíciu. Aj napriek zložitej pandemickej situácii sa podarilo po určitej prestávke Vihorlatskému múzeu v Humennom zorganizovať 27. ročník  tejto súťaže  mladých talentov - recitátorov na počesť spisovateľa Jozefa Cígera Hronského.

Okresnému kolu však predchádzalo školské kolo, do ktorého sa zapojili žiaci našej školy od 3. - 7. ročníka v troch kategóriách. Recitátori sa stretli v školskej knižnici a predviedli svoje umelecké výkony pred porotou a ostatnými spolusúťažiacimi. Počiatočná tréma opadla hneď po smelom úvodnom prednese žiačky I. kategórie Márie Alexandry Krzyźanowskej. Započúvali sme sa do povestí veselých i vážnejších od rôznych známych spisovateľov. Musíme pochváliť všetkých recitátorov za ich talent a hlavne snahu sa naučiť dlhšie texty povestí a tiež za pekný umelecký zážitok, ktorý nám spríjemnil popoludnie. Veľmi nás teší, že žiačky našej školy, ktoré postúpili z 1. miesta ŠK boli úspešné aj na okresnom kole Šalianskeho Maťka, ktoré sa uskutočnilo 10. februára vo Vihorlatskom múzeu v Humennom a v konkurencii žiakov iných škôl mesta získali pekné miesta.

V I. kategórii sa Mária Alexandra Krzyźanowska umiestnila na 2. mieste,v II. kategórii Laura Uhrinová na 3. mieste  a v III. kategórii Jana Dolná získala pekné 3. miesto. Dievčatá pripravovali p. uč. Závodská a p. uč. Janíková. Srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa podobných recitačných úspechov!

Na školskom kole bolo umiestnenie takéto : 

I. kategória 

1. miesto   Mária Alexandra Krzyźanowska    3.D

 

II.kategória

1. miesto    Laura Uhrinová   4.A

2. miesto    Hana  Macková

                  Katarína Šalátová

3. miesto   Lucia Halická

                  Nela Adameková

                 Katarína Procházková

 

III.kategória

1. miesto    Jana Dolná      6.A

2. miesto     Alex Bodnár

                   Michal Barna

                   Slavomíra  Hirková

Prečítané 656 krát