Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 12 november 2019 23:25

Hrnček medu

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Hrnček medu je súťaž, ktorej sa naša škola pravidelne zúčastňuje už niekoľko rokov a ani tento už 11. ročník nebol výnimkou. Dňa 8.11. 2019 našu školu v tejto vedomostnej súťaži reprezentovali žiaci 6.B triedy Ryana Biliková, Emilía Horvatová, Petra Chomová, Daniel Januch a Katarína Morvaiová.
Uvedená vedomostná súťaž, ktorá bola organizovaná v spolupráci so Slovenským zväzom včelárov prebiehala v 5. kolách, počas ktorých žiaci preukázali nielen svoje teoretické vedomosti z oblasti biológie včely medonostnej, včelárskeho roka z pohľadu práce včelára, ale aj z pohľadu života včely a jej životného cyklu. To, že našim žiakom nechýba všeobecný prehľad o výrobkoch z medu, spôsoboch jeho využitia, jeho liečivých účinkoch na ľudský organizmus sa odzrkadlilo v ich celkovom umiestnení. Naši šiestaci obsadili pekné 4. miesto za čo im patrí naše poďakovanie.
Prečítané 1051 krát

Najnovšie od Mgr. Ľubica Šaková