Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 08 apríl 2019 16:21

Hviezdy v kraji!

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

8. 4. 2019 sa žiaci Hanka Al-Shukri z 3. B a Maximilián Meggers zo 4. A zúčastnili krajského finále Jazykový kvet 2019 v Prešove. Do finále postúpili zo semifinálového kola, ktoré malo tento rok movie formu, čo znamená, že ich prednesy poézie a prózy boli poslané do súťaže ako videonahrávky.

Finále prebiehalo ako galaprogram všetkých finalistov Prešovského kraja. Naši žiaci súťažili v kategórii prednes poézie a prózy bilingválnych žiakov a boli mimoriadne úspešní. Hanka Al-Shukri obsadila 2. miesto s prednesom prózy Peppa the Pig - Toothfairy.  Maximilián Meggers zaujal paródiou Roald Dahl - Three Little Pigs a vybojoval 1. miesto. Postupuje na celoslovenské finále, kde bude reprezentovať nielen našu školu, ale aj Prešovský kraj. Srdečne blahoželáme obom víťazom a Maxovi držíme palce vo finálnom kole, ktoré sa uskutoční v Nitre 24. 5. 2019.

 

Prečítané 1148 krát