Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

nedeľa, 12 jún 2016 19:38

"Čítajme si... 2016" Rekord školy prekonaný

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Cestou školského rozhlasu bol v našej škole odštartovaný už 9.ročník najpočetnejšieho Detského čitateľského maratónu.

Nielen v našej školskej knižnici, ale po celom Slovensku sa striedali pri čítaní mladší i starší žiaci. Cieľom bolo pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na potrebu čítania v dnešnom pretechnizovanom svete. My sme sa, v spolupráci s Vihorlatskou knižnicou, do šesťhodinového čitateľského maratónu zapojili po štvrtýkrát. Výsledok akcie bol prekvapujúci. Na Slovensku tento rok  spolu čítalo 40 954 detí, čo je o 2 571 viac ako v minulom roku. V našej školskej knižnici čítalo 325 žiakov, čo je o troch žiakov viac ako v minulom roku. Pre úplnosť treba podotknúť, že aj keď hovoríme o číslach, nejde o lámaní rekordov za každú cenu. Hlavné je, aby deti čítali a po knihe siahli častejšie, ako je to dnes. To je vlastne aj každoročný cieľ čitateľského maratónu.
Ďakujeme pani vychovávateľke Jarke Cirbusovej, ktorá  vypomáhala zvládnuť nápor čítajúcich žiakov v školskej knižnici. Rovnako ďakujeme za asistenciu aj žiakom 9.b triedy. Je nám ľúto, že z časových a priestorových dôvodov sme nemohli zapojiť do tejto akcie všetkých žiakov školy. Tešíme sa na všetkých opäť o rok. Dočítania, žiaci!

 

Prečítané 1364 krát