Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 07 marec 2013 23:41

1. ročník Humenského detského šachového turnaja

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Do úvodného prvého ročníka Humenského detského šachového turnaja ZŠ je zaradených osem humenských základných škôl.

Základné školy budú navzájom súperiť v štyroch súťažných kolách. V každom z nich sa súťaží v rámci dvoch kategórií, a to v kategóriách jednotlivci a družstvá.
1.kolo šachového turnaja (jednotlivci) sa uskutočnilo v stredu 6. marca v priestoroch šachového klubu Šachy Reinter s.r.o. Keďže na veku nezáleží, hrali spolu žiaci od 6 do 14 rokov – pri hre teda delení na kategórie nie sú.
Turnaj otvoril príhovorom pán Ing. Jaroslav Pčola, ktorý bol zároveň hlavným rozhodcom. Ďalším rozhodcom bol Ing. Jaroslav Pčola ml. a asistentom rozhodcu Mgr. Marianna Aľušíková. Hrací systém: švajčiarsky systém na 7 kôl, 2x10 min.
Naši žiaci sa naozaj snažili a nezľakli sa ani starších spoluhráčov. Získali nové skúsenosti, spoznali nových kamarátov a zašportovali si :-) . Už v prvom kole sme boli úspešní. V kategórii 1. stupeň chlapci získal 1. miesto Daniel Lopata zo 4.A. V kategórii 1. stupeň dievčatá získala 1. miesto aj Ľubomíra Dická z 1.B. Výborne však hrali aj ostatní zúčastnení žiaci. Z našej školy je to 12 žiakov a pripravujú ich pani učiteľky Čepová (1.B), Kucerová (4.A) a Lukáčová (2.A).
1. kolo šachového turnaja v kategórii družstiev sa uskutoční už 19. marca.

Prečítané 2274 krát