Šach, šach, šach...

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V mesiaci jún sa žiaci našej školy zapojili do Humenskej šachovej ligy. Okresnému kolu predchádzalo školské kolo, ktoré sa uskutočnilo dňa 04.06. v priestoroch našej školy. Zúčastnili sa ho žiaci 1. aj 2. stupňa a riaditeľom turnaja sa stal žiak Alexander Kriška. Rozhodcami boli p. uč. Čepová a p. uč. Lukáčová. Všetci dozerali na dodržiavanie pravidiel šachu.

Dňa 13.06. sa uskutočnilo okresné kolo. Zapojených bolo osem škôl z okresu Humenné. Naša škola sa umiestnila na 5. mieste. Reprezentovali nás: Gecák Damián, Petko Erik, Makara Sebastián, Gavaľa Matúš, Miklošová Evelyn, Huray Marek, Kriška Alexander a Lutsenko Heorhii. Na šachovniciach získali pekné umiestnenia Matúš Gavaľa - 3. miesto, Sebastián Makara – 3. miesto a Marek Huray – 3. miesto. Srdečne blahoželáme všetkým žiakom, ktorí nás úspešne reprezentovali.

Žiaci 3.A a 2.B našej školy sa zapojili aj do výtvarnej časti súťaže vyhlásenej neziskovou organizáciou Šachy Reinter, n.o. pod názvom Môj šachový svet. Žiak Ján Sivčo z 2.B získal pekné 3. miesto a žiak Adam Brečka z 3.A sa umiestnil na 3. mieste. Srdečne blahoželáme. Adam sa s výhrou podelil so svojimi spolužiakmi a za výherný kupón v hodnote 40 eur kúpil spolužiakom zákusky.