Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 07 január 2014 22:10

Reinter liga ZŠ v šachu - 2. miesto pre našu školu

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Po minuloročnom úspešnom organizovaní prvého ročníka Humenskej žiackej ligy základných škôl, pokračovala s nástupom nového školského roka REINTER LIGA ZŠ V ŠACHU.

Liga bola  súťažou družstiev jednotlivých základných škôl a 1. stupňa osemročných gymnázií z mesta Humenné.

Celá súťaž sa skladala zo štyroch základných  ligových kôl. Každá škola mohla nasadiť do turnaja len jedno družstvo, ktoré bolo tvorené zo siedmych  hráčov. V ňom muselo byť zastúpené minimálne jedno dievča  a maximálne traja žiaci navštevujúci druhý stupeň ZŠ. Šachové družstvo v jednotlivých štyroch kolách reprezentovali: Katarína Bažíková z 8.A, Daniel Lopata a Lukáš Seman z 5.a, Stela Simonová zo 4.A, Richard Porochnavý, Pavol Greňo a Samuel Kužma z 3.A, Michal Pandoš z 3.B, Ladislava Gajdošová z 3.C, Hanka Gajdošová a Radoslav Hužička z 2.B. Vďaka týmto športovcom získala naša škola po sčítaní bodov zo všetkých štyroch kôl pekné 2. miesto. Radosť zo získaného diplomu a medailí bola naozaj zaslúžená!

Súhrnné vyhodnotenie turnaja spolu s odovzdaním cien, medailí, trofejí a diplomov pre víťaznú školu slávnostne prebehlo 13. decembra po odohratí posledného štvrtého kola. A ako sa nám v ňom darilo? V poslednom kole skončilo naše šachové družstvo s výrazným náskokom na 1. mieste. Mali sme aj víťazstvá na šachovniciach. Na 1. šachovnici, kde sú najťažší súperi, zvíťazil Daniel Lopata, na 2. šachovnici získal prvenstvo Lukáš Seman a na 3. šachovnici Stelka Simonová.

Srdečne blahoželáme a v hraní šachu pokračujeme aj naďalej! Či už v šachových krúžkoch, na školských turnajoch, alebo v ďalšom pokračovaní Humenskej šachovej ligy.

{fcomment}

Prečítané 2628 krát