Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 23 apríl 2024 19:49

Vyučovanie s Logiformes a Perinbabou

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V Základnej škole Dargovských hrdinov 19 sme mali vzácnu návštevu - PaedDr. Ľuboša Lukáča PhD, zakladateľa celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Nadaným žiakom sa venuje už 19 rokov. V školách sa realizuje jeho program, napríklad Logická olympiáda – celoslovenská súťaž intelektovo nadaných žiakov, Logické sústredenia, súťaž Fotografia očami detí, Malá Logická Olympiáda, mimoškolský projekt zameraný na nadaných žiakov základných škôl Klub nadaných detí a mnoho iných...

 V našej škole počas troch dní navštívil 13 tried, v ktorých realizoval so žiakmi rôzne aktivity zamerané na:

  1. Logické myslenie detí – úvod aktivity bol predstavením aktivít iniciatívy Rozumieme nadaným, neskôr nasledoval rozbor logických úloh, spoločné riešenia, zdôvodňovanie a argumentácia pri riešení logických úloh.
  2. LOGIFORMES - Rozvoj logického myslenia, tvorivosti, fantázie a predstavivosti prostredníctvom didaktickej pomôcky LOGIFORMES. Žiaci pracovali s niekoľkými informáciami súčasne (farba, tvar, pozícia) a precvičili rôzne schopnosti (dedukcia, analýza, syntéza, hľadanie logickej väzby a správneho riešenia). Ich myslenie potrápili zadania označené piktogramom (motýľ, panda, sova) v súlade od jednoduchého k zložitejšiemu.
  3. Magický svet Juraja Jakubiska - Prostredníctvom kultovej rozprávky PERINBABA sa žiaci preniesli do magického sveta slovenského režiséra Juraja Jakubiska. Počas stretnutia spoznali život Jakubiska, jeho tvorbu, ale aj jeho obrovský talent v oblasti fotografie, výtvarného umenia a filmu. Mimoriadne úspešný projekt priniesol žiakom možnosť nazrieť do pokračovania príbehu o Lukášovi a jeho kmotry PERINBABY, bohatej fotodokumentácie zo stretnutí s Jurajom Jakubiskom, fotografií z natáčania pokračovania obľúbenej rozprávky,, zážitkov a zaujímavostí o filme PERINBABA A DVA SVETY.

Ďakujeme PaedDr. Ľubošovi Lukáčovi PhD za to, že sa počas týchto troch dní venoval žiakom našej školy. O spokojnosti svedčia aj ich pekné pozitívne reakcie a správy. Poďakovanie patrí aj jeho žiakom - ôsmakom Edovi a Adamovi, ktorí mu boli v škole nápomocní pri riešení rôznych úloh. Ďakujeme za príjemne strávený čas a profesionálny prístup pri všetkých spoločných aktivitách.

Prečítané 236 krát