Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 23 máj 2023 18:36

Svetový deň mlieka v našej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Tretí májový utorok – 16. máj 2023  sme si v našej škole pripomenuli Svetový deň mlieka.

0 tom, prečo je konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov dôležitá pre zdravý rast a vývin  dieťaťa vieme v našej škole veľmi dobre. Svetový deň mlieka sme oslavovali počas celého vyučovania, cez obed a pokračovalo sa aj v školskom klube. Niektorí z nás si pripravili  spoločne  mliečne raňajky,  iní si zasa na desiatu  priniesli aspoň jeden mliečny produkt, ďalší  dopoludnia navštívili potraviny, kde si spoločne zakúpili svoje obľúbené mliečne výrobky. Slovo MLIEKO a MLIEČNE PRODUTKY sa  v triedach počas celého vyučovania skloňovalo vo všetkých pádoch. 

Učitelia 1. stupňa si v triedach pripravili projektové  vyučovanie. Riešili sme mliečne matematické úlohy, čítali texty s porozumením o mlieku, pripravili sme si výstavku z obalov mliečnych produktov, vyrobili sme kravičky z odpadu mliečnych výrobkov, písali sme mliečne recepty, kreslili sme kravičky a logá ku Dňu mlieka i spoznávali miesta na Slovenku, kde sa nachádzajú mliečne fabriky, ktoré vyrábajú  rôzne mliečne produkty.

No a v rámci triednických hodín sme si celá škola Svetový deň mlieka pripomenuli prezentáciou s kvízom od spoločnosti RAJO, ktorá sprostredkováva mliečny program podporovaný EU, do ktorého sme prostredníctvom našej školy aj my zapojení. Týmto sme si uvedomili, akou významnou zložkou výživy mlieko je. Zároveň,  že aj mlieko obsahuje všetky dôležité vitamíny, minerálne látky, bielkoviny, tuky a cukry.

Aj v našej školskej jedálni nám pani kuchárky pripravujú často rôzne jedlá z mlieka a zároveň každý deň dostaneme na desiatu od pani kuchárok RAJO Brejky. 16. mája 2023, keď sme si pripomínali Svetový deň mlieka, nám pripravili chutné mliečne dobroty. Celá  jedáleň voňala mliečkom.

Je pre nás veľmi významné si uvedomiť, aké je dôležité, aby sme pravidelne pili mlieko a konzumovali  mliečne výrobky.

Fotogaléria z aktivít ročníkov 1 až 4:

Fotografie aktivity 5C triedy:

Fotografie aktivity 6A triedy:

Fotografie aktivity 6C triedy:

Fotografie aktivity 7B triedy:

Fotografie aktivity 7D triedy:

 

Prečítané 787 krát