Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 11 január 2018 21:31

Marec – Mesiac knihy

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Kto by nepoznal knihu Danka a Janka od M. Ďuríčkovej, na ktorej rok čo rok odrastajú takmer všetci prví čitatelia. Veselé a poučné príbehy na nerozoznanie podobných sestričiek – dvojčiat, zaujali aj žiakov druhého ročníka.

Knihu čítali nielen v triede na hodinách čítania, ale aj popoludní so svojimi vychovávateľkami J. Cirbusovou a Ľ. Špakovou v ŠKD. Spolu s nimi navštívili tiež našu školskú knižnicu, kde veľmi pútavo rozprávali o tom, čo ich v knihe zaujalo. V závere besedy zodpovedali správne na všetky kvízové otázky, ktoré súviseli s touto knihou. Nebola to ich prvá beseda v školskej knižnici, veríme, že ani nie posledná. Vo februári sa totiž uskutočnilo podobné podujatie o knihe J. Čapka – O psíčkovi a mačičke.
    Hoci sa veľa hovorí, že dnešné deti čítajú málo, alebo nečítajú vôbec, neplatí to o druhákoch z našej školy.

Prečítané 770 krát