Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

streda, 10 január 2018 12:07

Voda, to je keď...

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V rámci aktivít venovaných Dňu Zeme sme spoločne s niektorými žiakmi našej školy v priebehu celého týždňa pracovali na ďalšej téme „Voda“. Žiaci, ktorí pracovali pod vedením pani učiteliek Čepovej, Niskáčovej, Vatahovej, Kucerovej a Bačovčinovej A. vytvorili obrovskú farebnú rybu s obláčikmi a kvapkami dažďa. Je to však rozprávková rybka, ktorá skrýva v každej svojej šupinke obrázok. Aj v obláčikoch a kvapkách môžeme vidieť rôzne obrázky, ktoré sa týkajú tejto témy.

Našej práci vopred predchádzala príprava. Zakúpili sme farebnú sieť, na ktorú sme nakoniec jednotlivé časti upevnili. Potom sme predkreslili a vystrihli jednotlivé časti obrázkov. No a postupne v priebehu týždňa každý zapojený žiak dostal jednu kvapku, alebo šupinku, či obláčik, na ktorý nakreslil žltým voskovým pastelom obrázok. Žiaci kreslili dážď, podmorský svet, kúpaliská, jazerá...nápadov mali strašne veľa. Nakreslené obrázky si potom každý vymaľoval pestrými anilinovými farbami.
    Na záver sme všetky obrázky so sieťou nainštalovali v našej škole na stenu, oproti vchodu do školy. Našej spoločnej práci sme dali názov „Voda, to je keď...“

Prečítané 836 krát