Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 22 október 2020 21:02

#ErasmusDays 2020

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

V dňoch od 15. do 16. októbra prebiehali v našej škole dni #ErasmusDays, ktorých cieľom bolo zviditeľniť pozitívny prínos programu Erasmus+.

V tomto roku bolo naším spoločným úsilím znova prezentovať program Erasmus+, poukázať na jeho rozmanitosť a predstaviť jeho výsledky a realizovať aktivity s jedinečnými zážitkami z medzinárodnej spolupráce!

V našej ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom sme zdieľali výsledky prebiehajúceho projektu Erasmus+ KA2 Malí programátori. Učitelia 1. stupňa ZŠ, spoločne so zapojenými žiakmi, odovzdávali svoje vedomosti a výsledky realizácie projektu spolužiakom v iných triedach prostredníctvom video nahrávky z prezentácie aktivít projektu. Žiaci individuálne so svojimi tr. učiteľkami, alebo s výkladom p. učiteliek Antalovej, Čepovej, Luksajovej a žiaka 4.A – Alexandra Krišku, programovali autíčka Pro-Bot, učili sa programovať v jazyku Scratch a oboznamovali sa s programovaním robota Blue-Bot – aj v tabletoch.  Poďakovanie patrí všetkým učiteľom a žiakom 1. stupňa, ktorí sa zapojili a prispeli k prezentácii doterajších výsledkov programu Erasmus+ a realizácii aktivít  počas #ErasmusDays v našej škole.

S Alexandrom sme pripravili návod, ako prepojiť včielku Blue-Bots tabletom - možno poslúži :-)

Aktivity tried, ktoré sa zapojili, si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Prečítané 1010 krát