štvrtok, 10 október 2024 21:55

Voľby do školského parlamentu 2024

Voľby sú jedným zo základných znakov demokracie. Ide o proces, v ktorom si prostredníctvom hlasovania občania vyberajú svojich zástupcov do rôznych verejných funkcií na určité volebné obdobie.

V našej škole sa 25. septembra uskutočnili voľby do školského parlamentu, ktorých sa zúčastnili žiaci 2. stupňa. Vo voľbách si tajným hlasovaním každý žiak vyberal z viac ako tridsiatich kandidátov. Novými členmi školského parlamentu sa stali prví šestnásti žiaci s najväčším počtom hlasov.

Sú to títo:

Olívia Ružičková, 6. B, Adela Brečková, 6. B, Karin Švigárová, 7. C, Juliana Salaková, 7. C, Ján Rusinko, 8. A, Nella Adameková, 8. B, Noemi Džuganová, 8. B, Sebastián Kováč, 8. C, Jana Dolná, 9. A, Filip Jún, 9. B, Michal Barna, 9. B, Patrik Jevčák, 9. C, Valentína Gyurácsová, 9. C, Thu Thuy Pham Thi, 9. D, Anita Čičáková, 9. D a Pavlína Katkovčinová, 9. D.