štvrtok, 05 december 2019 05:42

Žiaci 3.A získali 2. miesto v súťaži Mladý filmový tvorca

SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia, a portálom www.skola.sk, organizovala už 5. ročník súťaže amatérskej filmovej tvorby „MLADÝ FILMOVÝ TVORCA“.

Do súťaže sa v tomto školskom roku opäť zapojili aj žiaci 3.A triedy a úspešne. Získali krásne 2. miesto s krátkym animovaným filmom: „Slovensko a Madagaskar.“ Animáciu vytvorili v programe Revelation Natural Art – komentár v programe Audacity.

Súťaž Mladý filmový tvorca je žánrovo zameraná na krátky animovaný film a zúčastniť sa jej môžu deti a mládež vo veku 6-18 rokov. Mladí amatérski tvorcovia majú možnosť v krátkom animovanom filme v rozsahu 30-90 sekúnd predviesť svoj talent, kreativitu a technickú zdatnosť. Do súťaže sa môžu zapojiť tak jednotlivci, ako aj tímy.

Ďakujeme SEA - Agentúre pre vzdelanie a vedu za hodnotné ceny. Žiaci majú radosť z hier, ale hlavne z mikroskopu, ktorý bude užitočnou pomôckou na našich vyučovacích hodinách.