Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 03 jún 2024 11:12

Atletika okresné kolo dievčatá / chlapci 23. - 24. 5. 2024

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Atletický štadión pri ZŠ Hrnčiarska v Humennom bol dejiskom okresného kola v atletike žiakov a žiačok ZŠ. "Kráľovná športu" má v Humennom dlhoročnú tradíciu a preto v podmienkach, aké ponúka tento športový komplex je radosť pretekať.

Veríme, že rovnako to vnímali aj naši žiaci, ktorí nás aj tento rok úspešne reprezentovali. Súťažné družstvo tvorilo osem žiačok resp. žiakov.

Súťažné disciplíny: beh na 60m, hod vortexom, skok do výšky, vrh guľou, skok do diaľky, beh na 800m a štafeta 4x60m.
V každej disciplíne boli vyhodnotení traja najlepší. Každý športový výkon zároveň znamenal určité bodové ohodnotenie. Pri súčte týchto bodov vzniklo konečné poradie škôl - súťaž družstiev. Víťazom v kategórii chlapcov a v kategórii dievčat sa stali domáci žiaci ZŠ Hrnčiarska. Naši žiaci sa opäť nestratili a svojimi výkonmi si vybojovali miesto na stupni víťazov ako individuálne, tak aj v súťaži družstiev.
Kategória dievčat: 
T. Hajdučková (1.m beh na 60m, 1.m skok do diaľky), A. Tkáčová (2.m skok do diaľky), M. Siváková (2.m skok do výšky),  Ch. Bačovčinová, Z. Belcáková, Thu Thuy Pham Thi, L. Puškárová, N. Stolárová. V konečnom poradí družstiev naše dievčatá získali 2.miesto.
Kategória chlapcov:
A. Gajdoš (2.m beh na 60m, 5.m vrh guľou), F. Harakaľ (4.m hod vortexom),  G. Šatník (5.m beh na 60m), F. Polomčák (4.m beh na 800m), R. Lopanič (8.m beh na 800m) R. Lisakovský, M. Matta, A. Kužma. 
Štafeta 4x60m v zložení (Polomčák, Kužma, Šatník, Gajdoš) dobehla na 2.mieste. V konečnom poradí družstiev naši chlapci získali 3.miesto.
Všetkým dievčatám a chlapcom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.
text a foto: Mgr. Ľubor Selecký
Prečítané 181 krát