Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 26 jún 2018 09:11

Naša škola - najvšestrannejšia škola

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Žiaci 1. – 4. ročníka ZŠ Dargovských hrdinov na 1.mieste Na Letný viacboj všestrannosti žiakov 1.-4.ročníka, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 21.júna 2018, budeme radi spomínať. Naši žiaci tam získali 7 medailí a celkové 1.miesto v súťaži o najvšestrannejšiu školu. Najväčšou hviezdou bol prvák ILJA MORVAI, ktorý vyhral všetky štyri disciplíny.

Rastie z neho výborný športovec a je to určite budúci majster sveta alebo aspoň majster kraja. Jediný z našej školy dostal na krk zlatú medailu. Výkon v skoku do diaľky si zasluhuje obdiv a uznanie – 315 cm je na prváka fantastický výkon. Aj ďalšie dva pokusy boli výborné : 290 cm a 305 cm. Striebro si odniesli druháčka LETICIA SIMOVÁ, tretiačka VLADIMÍRA HOBĽAKOVÁ a štvrtáci FILIP KUĽHA  a VIKTÓRIA LAZORČÍKOVÁ. Filip podal hlavne v behu na 800 metrov vynikajúci výkon a od začiatku bol na prvom mieste. To isté predviedla aj Leticia a svoj beh na 500 metrov suverénne vyhrala. Na treťom stupni boli druhák MAROŠ HOLUBEK a tretiak DANIEL BAČA. Maroš na dlhej trati dlho viedol, no napokon skončil tretí. Daniel skončil v skoku do diaľky výkonom 377 cm druhý, keď víťaz mal 380 cm. Viktória bola najlepšia v šplhu, ktorý je vo viacboji najdôležitejší. Mnohí naši žiaci, ktorí sú výborní atléti, nemohli ísť na súťaž, lebo nevedia šplhať. V tomto musíme ešte pridať. Aj prváčka NELKA ČORNANIČOVÁ sa nestratila a hlavne jej šprint na 30 metrov bol vynikajúci. Súťaž sa uskutočnila na ZŠ Pugačevova a štartovalo 6 škôl. Prváci absolvovali 4 disciplíny – beh na 30 m, hod loptou, skok do diaľky, beh na 300 metrov. Starší žiaci mali 5 disciplín – pribudol im šplh na tyči do výšky 3 metre a behy mali viac metrov. (50, 60, 500, 600, 800 metrov) Na súťaž sme sa dobre pripravovali a odmenou nám boli medaily na krku, úsmevy na našich tvárach samozrejme aj pohár a diplom pre najlepšiu školu. S nimi sa išli žiaci hneď po príchode do školy pochváliť do svojich tried.

Prečítané 1569 krát