Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 30 november 2023 13:39

"Ako sa chrániť pred hoaxmi na internete" - workshop o kritickom myslení

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Aj tento rok sa naša škola zapojila do projektu, ktorý organizuje nezisková organizácia Zmudri. Jedným z hlavných cieľov tohto projektu je motivovať mladých ľudí k záujmu o občianske záležitosti a vysvetliť užitočné informácie pre život v spoločnosti zrozumiteľným spôsobom. Cieľom tohto stretnutia bolo sprostredkovať našim žiakom účinný návod, ako sa chrániť pred hoaxmi či nenávistnými prejavmi na internete.

Žiaci 7., 8., a 9. ročníka sa zúčastnili workshopu o kritickom myslení, ktorý ich naučil, ako pracovať s informáciami vo virtuálnom svete. V dnešnej dobe plnej hoaxov, desinformácií a nenávistných prejavov je nesmierne dôležité vedieť si overiť všetko, čo je nám ponúkané ako "pravdivé a dôveryhodné". Vďaka interaktívnej spolupráci počas workshopu sa žiaci naučili, kde a ako hľadať zdroje, z ktorých pochádzajú príspevky na rôznych webových stránkach a sociálnych sieťach, naučili sa, že meno osobnosti, ktorá zdieľa informácie, nie je zárukou pravdivosti a odbornosti. Určite aj toto stretnutie prispeje k správnemu rozhodovaniu sa našich žiakov, k utváraniu rozumných názorov, k správnemu selektovaniu informácií - k ich kritickému mysleniu.

Prečítané 294 krát