Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

piatok, 03 november 2023 12:06

Svetový deň výživy v našej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Svetový deň výživy (16.10.) si pripomíname od roku 1981.

Slovenská republika je členom Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo FAO, ktorej cieľom  je zabezpečenie dostatku potravín a pitnej vody najmä pre obyvateľstvo rozvojových krajín, zmiernenie chudoby a hladu. My máme to šťastie, že v Európe podobné problémy a hlad nepoznáme. Potravín a pitnej vody je dostatok. Častejšie sa môžeme stretnúť skôr s opačným problémom – plytvaním. Mali by sme dodržiavať zásady správnej výživy, ako v škole, tak aj doma. Obmedziť tučné jedlá, údeniny, sladkosti a naopak zvýšiť dávky zeleniny, ovocia, strukovín, rybích a mliečnych výrobkov. V našej škole sme sa pripojili k tomuto dňu minulý týždeň aktivitami, ktoré boli zamerané na zdravú výživu a zdravý životný štýl. Veríme, že aj takouto formou si žiaci osvojili zásady  zdravého  stravovania a tie potom prispejú k zdravému životnému štýlu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do prípravy a realizácie Svetového dňa výživy a Dňa jablka. Veľké a srdečné ĎAKUJEME,  patrí našim rodičom.

SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY + DEŇ JABĹK
1.A
Rodičia 1.A triedy pripravili svojim deťom zeleninu, ovocie a zdravé nátierky, z ktorých si prváci pripravili švédsky stôl ("Smörgåsbord") - v doslovnom preklade znamená: stôl, pri ktorom si robíme obložené chlebíčky alebo chuťovky. Nátierky boli veľmi chutné, rýchlo zmizli zo stolov a nezabudli sme prestrieť aj našim učiteľom do zborovne. Na záver sme si pochutnali na ovocnom špíze. Ďakujeme našim rodičom za zdravé raňajky.

1.B
Všade samé jablká. Aj takto by sa dal charakterizovať náš deň v 1.B. Spoločne sme tvorili, maľovali, čítali jablkové rozprávky a počítali jabĺčkové úlohy. Pri aktivitách sme využili aj metódu CLIL a anglický jazyk.

2.A
Kto chce zdravo jesť, musí zdravo nakupovať. Vedia to už aj žiaci 2.A. Do nákupnej tašky dávajú iba zdravé potraviny.

2.C
Svetový deň výživy - tvorba ovocných tanierov a špízov, ochutnávka.
Deň jablka - blokové vyučovanie, zábavné jabĺčkové aktivity.

2.D
Svetový deň zdravej výživy si žiaci 2.D triedy pripomenuli ochutnávkou ovocia a zeleniny, ktoré si prichystali. A bolo sa veru na čo pozerať, aj čo ochutnávať.

3.A
Aj žiaci 3.A vedia, že neodmysliteľnou súčasťou jesenného obdobia sú jablká. Dozvedeli sa, že 21.10. je sviatkom, pod názvom Deň pôvodných odrôd jabĺk a spoznali, aké odrody jabĺk rastú na Slovensku. Potom si vytvorili obrázky týchto jabĺk formou koláže.

3.B
Žiaci 3.B si v rámci Svetového dňa zdravej výživy vytvorili vlastné ovocné misy a vyhrali sa s krásnou úpravou na tanieri. Nechýbali ani zdravé nátierky, ktoré pripravili rodičia, za čo im patrí veľká vďaka.

3.D
V našej triede sme si spoločne pripravili chutné raňajky. Pochutili sme
si na rôznych pomazánkach – syrečkovej, tvarohovej, bryndzovej,
vajíčkovej, avokádovej i tuniakovej.

4.B
Svetový deň výživy si trieda 4.B pripomenula ochutnávkou ovocia a zeleniny a zdravými raňajkami, na ktorých sa podieľali aj rodičia a pripravili nám chutné nátierky.

Zdravý olovrant v ŠKD
Ak jesť zdravo, to je o čo tu beží. Dňa 21.10. 2023 v rámci Svetového dňa výživy vedúca ŠJ, koordinátorka ŠPZ p.Vatahová a žiačky školského parlamentu, pripravili pre žiakov ŠKD ,,Zdravý olovrant“. Na žiakov čakal prestretý stôl zdravých nátierok a informácie o zdravej výžive. Nechýbali ani rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré nám poskytla majiteľka veľkoobchodu OVO Centrum Humenné, pani Čaklošová. Srdečne všetkých ďakujeme.

8.A
Aj 8.A sa zapojila do Svetového dňa výživy svojimi zdravými chutnými dobrotami, medzi ktorými nechýbali zeleninové, ovocné šaláty, chutné nátierky a zdravé sladkosti. Všetky pochutiny si žiaci pripravovali sami, ako aj sami si na nich spoločne s triednou učiteľkou pochutnali.

Prečítané 488 krát