Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 13 jún 2023 17:38

Ročníkové práce v 3.A

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Prezentácia ročníkových prác v našej triede prebehla v utorok 13.6. v popoludňajších hodinách za prítomnosti rodičov.  Lucka Blahová a Miška Kužmová privítali rodičov a uvádzali všetky prezentácie ako skúsené moderátorky.

Úvod patril Števkovi Mattovi a Karinke Perextovej, ktorí sa venovali téme Živočíchy žijúce na jednotlivých kontinentoch. Výtvarne stvárnili jednotlivé kontinenty a svoje vedomosti o živočíchoch podali zaujímavých spôsobom.

Robot z LEGO stavebnice Mindstorm -  Charlie  - prišiel na svet ešte v 1.polroku a ročníková práca Sašky Chalčákovej, Dominika Dupkaniča a Sebastiána Tomáša mu predstavila našu krajinu. Naprogramovali ho tak, aby sa prešiel po vybraných mestách a na záver okomentoval výlet v angličtine: Slovakia is amazing! Staroveký Egypt učaroval Goranovi Stojiljkovićovi, ktorý predstavil život starých Egypťanov, pyramídy, mumifikáciu, či hieroglyfy. Na záver svojej prezentácie zahral na klavíri skladbu, ktorú preňho napísal jeho otec, učiteľ na ZUŠ Mierová v Humennom.

Samko Vohár, milovník digitálnych technológií, vytvoril kvízy v aplikácii wordwall, na precvičenie písania i,í a y,ý po obojakých spoluhláskach. Dvaja rodičia si hry vyskúšali a zabavili sa. Bernie, ďalší robot v našej triede, pochádza z LEGA Boost. Karolínka Danielová, Hai Yen Pahm vu a Attila Csorgomu mu porozprávali o slnečnej sústave. Robota naprogramovali tak, aby na každej planéte zastavil a vypočul si základné informácie o nej. Nakoniec opustil vesmír a zatancoval si od radosti, že to zvládol.

Záver patril anglickému divadlu In the library, v ktorom sa predstavili Lucka Blahová, Miško Halický, Miška Kužmová a Ninka Petková.  Žiaci predviedli úžasné výkony a potešili všetkých prítomných.

Prečítané 498 krát