Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

streda, 10 máj 2023 15:47

Svetový deň učenia vonku

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Svetový deň učenia vonku je celosvetovou aktivitou, ktorej cieľom je inšpirovať pedagógov a žiakov k využívaniu prírody, ako najlepšej učebne a vymeniť ju za klasické triedy v školách.

Podľa mnohých odbornílkov patrí outdoorové vyučovanie medzi efektívne spôsoby prirodzeného získavania poznatkov, nových vedomostí a skúseností a predstavuje aktívne učenie mimo priestorov školy, ktoré plne podporuje rozvoj kľúčových kompetencií žiakov.

Deti trávia vonku menej času ako kedykoľvek predtým, čo ovplyvňuje ich zdravie, pohodu a vývoj. Čas vonku aj počas vyučovania urobí vyučovanie atraktívnejším, deti šťastnejšími a zdravšími a zároveň ich vybaví zručnosťami, ktoré potrebujú pre život.

V tomto roku pripadá svetový deň učenia vonku na 18. mája a počas tohto dňa budeme realizovať vyučovacie hodiny v rámci oficiálnej účasti našej školy v globálnom hnutí "Medzinárodný deň učenia vonku" (https://outdoorclassroomday.com) v prírode a spolu s kolegami využijeme nielen blízke okolie našej školy, ale aj našu outdoorovú učebňu v školskom átriu na to, aby sme bežné a všedné hodiny odučili netradične aspoň tým, že múry tried vymeníme za prírodu v okolí školy.

Prečítané 296 krát