Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

streda, 30 marec 2022 12:18

Predškoláci v základnej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V utorok 29.marca  k nám v dopoludňajších hodinách zavítalo 28 predškolákov z MŠ na Štefánikovej ulici. Budúci prváci si prezreli priestory našej školy.

S nadšením obdivovali telocvičňu, triedy, chodby s rozprávkovými čítankami, Tatry z projektu Tatranko, Jaskyňu z projektu Jaskynko aj učebňu s Funtronikom. Privítali ich druháci z 2.A a prváci z 1.A. Spoločne pracovali v šiestich heterogénnych skupinách so včeličkou Blue Bot. Predškoláci podľa zadania druhákov programovali včeličku na podložkách s písmenami, geometrickými tvarmi, rozprávkovými postavami, budovami v meste, či s prierezom ľudského tela. Šikovní škôlkari dokázali, že sú pripravení začať školskú dochádzku, lebo poznajú geometrické tvary, písmená, vedia komunikovať a hlavne sa tešia do školy. Blue Bot poznali predškoláci už zo škôlky, ale v škole si skúsili programovať aj s tabletmi. Po zábavnom programovaní si všetci oddýchli v školskej jedálni pri šálke čaju. Po zaslúženom oddychu sme sa s predškolákmi rozlúčili malými darčekmi. Srdečne im ďakujeme za papierové snežienky, ktoré nám vytvorili ku Dňu učiteľovJ

Na všetkých budúcich prvákov sa úprimne tešíme a veríme, že práve v našej škole budú rozvíjať svoje nadanie!

Prečítané 689 krát