Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

nedeľa, 28 január 2018 07:58

Deň matiek - sviatok s dlhšou tradíciou, ako sa mnohým zdá

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Takmer každý sviatok má svoje korene v dávnej minulosti a výnimkou nie je ani Deň matiek, ktorý sa u nás oslavuje pod týmto názvom až po r. 1989. Sviatok, ktorý oslavujú v mnohých krajinách dvíha na piedestál hádam najdôležitejší článok základu spoločnosti rodiny - mamu.

Matka je človek, s ktorým sa ako prvým stretávame pri narodení, je to ona, kto bdie nad našimi prvými krokmi, stará sa, keď máme horúčku a lieči boľačky, samozrejme za výdatnej pomoci otca a v konečnom dôsledku, pri akomkoľvek zakopnutí v živote či problémoch sa odchádza „k mame“. Poďme aj my „k mame“. Žiaci našej školy využili príležitosť vzdať úctu svojim mamám darčekom – srdiečkom. Zhotovili obrovské srdce (6 m široké a 3 m vysoké), ktoré postupne zapĺňali menšími srdiečkami. Každá trieda si svoje srdiečka vyzdobila spoločne zvolenou výtvarnou technikou. Darček pre mamičku sme inštalovali do priestorov školy tak, aby každá mamička keď vstúpi do našej školy uvidela srdiečko, ktoré nakreslilo jej dieťa. Príďte sa pozrieť!

Prečítané 659 krát