streda, 25 október 2017 19:37

Projekt Erasmus+ Adoptuj rieku - Belgicko deň 1

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

23.10.2017 bol prvý pracovný deň projektu

Regardons les rivières et les mares, protégeons les écosystèmes aquatiques dulcicoles ... améliorons nos attitudes et nos comportements envers l'environnement!.

Pre naše potreby sme jeho názov prispôsobili a skrátili, takže odteraz projekt Adoptuj rieku. Projekt je totiž zameraný na sledovanie krátkeho úseku rieky pretekajúcej mestom. Zisťovanie kvality vody, pozorovanie rastlinných a živočíšnych druhov v rieke a v jej okolí, pozorovanie a zaznamenávanie zmien na rôznych meracích stanovištiach a veľa ďalších skúmaní. V našom prípade sme si na tri roky "adoptovali" rieku Laborec.

Prvé nadnárodné projektové stretnutie ako už bolo spomínané v predchádzajúcom článku sa uskutočnilo v belgickom meste Charleroi, konkrétne v škole, kde učiteľom je samotný autor projektu Phillipe Wilock. Škola sa volá Centre Scolaire Du Sacre-Coeur Charleroi. Počas dopoludnia prvého dňa sme sa zoznámili s prostredím školy, následne všetci partneri projektu medzi sebou. Privítať nás prišiel riaditeľ školy a zaželal nám v projekte všetko dobré. Prvého spoločného sedenia sa zúčastnili aj zástupcovia národnej belgickej agentúry projektu Erasmus+.

Následne Phillipe Wilock rozobral všetky potrebné záležitosti k úspešnému zvládnutiu projektu - podmienky fungovania projektu, ciele projektu, úlohy projektu, termíny stretnutí, spôsoby komunikácie a tak ďalej.

V poobedňajšej časti sme sa dozvedeli prvú úlohu, ktorú musíme splniť do ďalšieho stretnutia v januári v Španielsku. Je potrebný vyrobiť 3D model reliéfu povodia rieky Laborec vo vybranom pozorovanom úseku. Celý postup zahŕňa meranie reliéfu, cez jeho počítačové spracovanie, vytlačenie, vytvorenie šablóny až po samotnú tvorbu 3D modelu z dostupných materiálov /drevo, plasty/.

Prvý deň sme ukončili priateľskou spoločnou večerou.

Prečítané 238 krát