streda, 25 október 2017 19:00

Projekt Erasmus+ Adoptuj rieku - Belgicko deň 0

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Na našej škole odštartoval nový projekt v rámci Erasmus+. Zapojili sme sa do environmentálneho projektu, ktorého originálny názov vo francúzštine /hlavný komunikačný jazyk projektu/ znie:

Regardons les rivières et les mares, protégeons les écosystèmes aquatiques dulcicoles ... améliorons nos attitudes et nos comportements envers l'environnement !

Preklad tohto názvu v slovenskom jazyku zase znie takto:

Poďme sa pozrieť na rieky a rybníky, chrániť sladkovodné vodné ekosystémy ... zlepšiť naše postoje a správanie sa voči životnému prostrediu!

Zloženie projektového tímu:

PaedDr. Jarmila Petíková Tereková - líder tímu

Mgr. Peter Fedorišin - člen tímu

Mgr. Eva Habalová - člen tímu

Ing. Antónia Bičková - člen tímu

Mgr. Jana Bačovčinová - člen tímu

Práve prví dvaja menovaní sa v dňoch 23.10.2017 až 27.10.2017 zúčastnili prvého nadnárodného projektového stretnutia zúčastnených strán v belgickom meste Charleroi. Na prvom stretnutí sa zúčastnili len učitelia participujúcich 11 krajín: Belgicko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Grécko, Rumunsko, Bulharsko, Česká republika, Estónsko, za Francúzsko zámorské závislé územie Guadeloupe a Slovensko.

Naši učitelia pricestovali do Belgicka do hlavného mesta Brusel v nedeľu 22.10.2017 v skorých ranných hodinách. Následne sa presunuli vlakom do 50 km vzdialeného mesta Charleroi /200 tis. obyvateľov/ južne od Bruselu. Ubytovali sme sa v centre mesta v hoteli Leonardo. Večer sme absolvovali krátku prehiadku mesta a stretnutie s ostatnými partnermi.

Prečítané 152 krát