Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 04 november 2018 22:43

Viem, čo zjem 2018/2019

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Aj v tomto školskom roku sme sa rozhodli zapojiť do projektu Viem, čo zjem. V poradí už tretí ročník sa opäť zameria na osvetu v oblasti zdravej výživy so zameraním na riziká, ktoré so sebou prináša nesprávna výživa.

Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom - Úradom verejného zdravotníctva SR a patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids. Cieľovou skupinou sú žiaci 3. - 6. ročníka, ktorí si zábavnou formou osvoja zásady správnej a vyváženej stravy, zorientujú sa v zložení potravín a v správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania. Tak ako minulý rok, aj v tomto školskom roku nás čaká niekoľko prednášok, ktoré budú viesť pracovníci Úradu verejného zdravotnícvta SR. Prednášky budú realizované formou interaktívnych materiálov, ako pracovné listy a kvízy so zameraním na pestrú stravu. Žiaci sa počas nich oboznámia so základnými živinami, v ktorých potravinách sa nachádzajú a prečo sú pre naše telo dôležité. Pomocou “zdravého taniera” sa naučia, v akom množstve by sa mali jednotlivé potraviny konzumovať, aby naše telo mohlo správne fungovať.

V novembri nás čakajú prednášky pre 5. ročník (12.11.2018) a 6. ročník (15.11.2018).

V decembri absolvujú prednášky o pestrej strave triedy 3. ročníka (3.12.2018) a 4. ročníka (5.12.2018).

Po týchto prednáškach bude prebiehať na škole druhé kolo, ktoré už budú realizovať naši pedagógovia. Títo budú mať k dispozícii tri témy: “Hygiena potravín, Ovocie a zelenina” a “Riziká nevhodnej stravy”.
Novinkou tohto roku je dobrovoľná interaktívna lekcia o pitnom režime.

Organizátori projektu “Viem, čo zjem” pripravili pre žiakov aj dve kolá dobrovoľných súťaží (kreatívna súťaž a pohybová aktivita). A okrem vecných cien pre najúspešnejšie triedy v individuálnych kolách majú žiaci možnosť hrať o hlavnú výhru, cvičebné pomôcky v hodnote 500 Eur.

Viac na viemcozjem.sk

Prečítané 158 krát