Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 11 november 2018 15:03

Povedzme spolu NIE drogám

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V tomto týždni sa pod záštitou Školy podporujúcej zdravie uskutoční na našej škole akcia “Povedzme spolu NIE drogám”. Závislosť na drogách je narastajúcim problémom súčasnej doby. Podľa štatistík práve tínedžeri, ale aj žiaci v mladšom školskom veku už majú prvé skúsenosti s legálnymi, avšak často aj nelegálnymi drogami.

Je preto nevyhnutné informovať a vzdelávať naše deti a mládež o tomto pálčivom probléme a upozorniť ich na nebezpečenstvo, ktoré užívanie drog prináša.

Preto sa v tomto týždni od utorka 13. 11. 2018 pod záštitou Školy podporujúcej zdravie uskutoční celoškolská akcia “Povedzme spolu NIE drogám”.

V spolupráci s občianskym združením Slovensko bez drog sa naši žiaci  5. - 6. ročníka (v utorok 13. 11.) a 7. - 8. ročníka (v stredu 14. 11.) aktívne zúčastnia interaktívnych tvorivých prednášok s protidrogovou tematikou zameranou predovšetkým na sprístupnenie faktov a pravdivých informácií o drogách a ich účinkoch, ako aj o tom, prečo a ako drogy škodia.

Naším cieľom je to, aby deti dostali pravdivé informácie o drogách skôr, ako sa k nim dostanú falošné a navyše účelovo skreslené informácie od tých, ktorí na drogách zarábajú, preto do tohto týždňa zapojíme aj žiakov 1. - 4. ročníka, pre ktorých sme pripravili aktivitu s názvom Desatoro zdravého života.

O priebehu protidrogových aktivít vás budeme informovať prostredníctvom školského rozhlasu, TV vo vestibule školy, ako aj na našej webovej stránke.

Prečítané 199 krát